Exide Classic OPzS SOLAR 1650 – 2V 1650 Ah Solar Akü

İndirim!

Exide Classic OPzS SOLAR 1650 – 2V 1650 Ah Solar Akü

1.110  650  KDV HARİÇ

Exide Classic OPzS SOLAR 1650 – 2V 1650 Ah Solar Akü

Stok kodu: NVSL021650WC0FB Kategoriler: , ,

Açıklama

EXIDE – Classic OPzS Solar Akü Serisi

Exide Classic – OPzS SOLAR 1650 – 2V 1650 Ah Solar Akü

Deneyimlerimiz sonucunda geliştirildi – Güvenli güç kaynağı için üretildi

“Öne çıkan enerji uygulamaları için enerji depolama”

Exide Classic OPzS Solar akü serisi ürün yelpazesi, orta ve büyük güçlü enerji uygulamalarında onlarca yıldır kanıtlanmıştır. Sağlamlıkları, uzun tasarım ömürleri ve yüksek operasyonel güvenlikleri nedeniyle, güneş ve rüzgar enerjisi istasyonlarında, telekomünikasyon sistemlerinde, güç dağıtım şirketlerinde, demir yollarında ve diğer birçok güvenlik ekipmanı güç kaynağında kullanım için ideallerdir. Geniş mevcut kapasite ve boyut yelpazesi, zorlu ortamlarda bile her güç ihtiyacı için bir çözüm sunar.

 • Zorlu çalışma koşullarında yüksek operasyonel güvenilirlik
 • Optimize edilmiş alaşım ve yüksek elektrolit miktarı sayesinde az bakım gerektiren
 • Nominal kapasite 50 – 3350 Ah C10; opsiyonel olarak 12000 Ah’e kadar
 • 20° C ortam ısısında 20 yıl tasarım ömrü (%80 Deşarj derinliği c10)
 • Yüksek kaliteli SAN kutular
 • Ayrı elektrolitle birlikte kuru şarjlı versiyonu mevcuttur
 • Düşük antimon alaşımı (<% 3 bloklar için; < %2 hücreler için) sayesinde EN 50272-2’ye göre düşük gazlanma
 • IEC 60896-11, DIN 40736 ve DIN 40737 T3’e uygun tasarlanmıştır
 • Elektrolit: seyreltilmiş sülfürik asit dN = 1.24 kg/l
 • Avrupa’da ISO 9001 sertifikalı üretim tesislerimizde üretilmiştir
 • Yenilenebilir enerji uygulamaları için optimize edilmiş tasarım–Mükemmel döngü performansı – ve uzun ömür
 • Özel tasarım ile daha fazla elektrolit miktarı– uzun bakım periyodu
 • Az bakım gerektiren– maliyet tasarrufu
 • Tamamen geri dönüştürülebilir – düşük karbon dioksit
Marka : Exide 
Üretici : Exide Teknoloji GmbH
Menşei : Almanya
Kodu : OPzS Solar 1650
Nominal Voltaj : 2
Kapasite 25°C (120hr,1.85V/cell) : 1650 Ah
Kısa Devre Akımı A : 7900A
Döngü (Cycle) – Şarj – Deşarj : 2800 Döngü – (Cycle)
Boyutlar (Uzunluk*Genişlik*Yükseklik)  : 212 * 235 * 686 mm
Ağırlık (KG) : 73,2
Teknoloji : Solar Stasyoner Sulu Akü

Solar Akü Nedir?  & Solar Akü Çeşitleri Nelerdir?

Solar aküler, güneş, rüzgar ve diğer yenilenebilir enerji sistemleri için enerji depolayan derin döngülü akülerdir. Derin döngülü bir solar akü, “şebeke dışı” olan yenilenebilir enerji sistemlerinde tipik olan uzun süreli, tekrarlanan ve derin deşarjlar’ a dayanabilir.

Solar güneş paneli sistemleri, Solar paneller, solar şarj kontrolörleri ve akülerinden oluşur. Bu solar aküler yenilenebilir enerji sistemlerinde önemli bir bileşendir. Solar aküler, bir rüzgar türbini, güneş paneli veya elektrik şebekesine bağlanacak bir hidroelektrik sistem tarafından üretilen enerji depolanmasını gerektirir. Bağımsız bir elektrik şebekesi kullanmak istiyorsanız veya bir elektrik kesintisi durumunda, solar aküler çok kullanışlıdır.

Güneş enerjisinden gelen, harcanan enerjiyi depolayabilen akü bileşeni olmadan, yalnızca gündüz veya jeneratör çalışırken güç olacaktır. Solar akülerin fiyatları, depolama sistemi, akü malzemesi, kapasitesi, derinliği ve kullanım ömrüne bağlı olarak değişebilir. Maliyeti çok ucuz olmasa’ da, uzun vadede iyi bir solar akü depolama sistemi işe yarayacaktır.

Diğer akülerin aksine, solar aküler tekrar tekrar boşaltılacak ve yeniden yüklenecek şekilde tasarlanmıştır. Güneş akülerini iyi durumda tutmak ve ömrünü uzatmak için, boşalma derinliğini %20 ile sınırlandırılması önerilir.

Solar Akü Çeşitleri:

Solar aküler, küçük sistemler için daha uygundur. Buna ek olarak, bu tip solar aküler, sürekli hizmet için daha düşük kapasitelerinden dolayı başka hiçbir elektrik üretilemediğinden en iyi şekilde çalışır.

Sulu Tip Aküler : 

Bu tip akülerin satın alınması ve marin solar akülere kıyasla iyi bir ömre sahip olması, ilk tercih sebeplerinden biri. Sulu tip akülerin, şarj edildiklerinde gaz çıkardıkları için açık havada kullanılması önerilir. Bununla birlikte, iç mekanda bir yere monte edilecekse, patlayıcı ve toksik olabilen gazları boşaltmak için bir havalandırma sisteminin kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

Jel Tip Aküler: 

Sulu tip solar akülerin aksine kapalı jel akülerin delikleri yoktur ve gaz salmazlar. Bu nedenle havalandırma önemli değildir ve bu aküler iç mekanlarda herhangi bir risk olmadan kullanılabilir. Bunun sağladığı en büyük avantaj da akünün iç mekanlarda daha sabit bir sıcaklığa sahip olması, bakımın artmasına ve dolayısıyla sulu aküden daha iyi performans göstermesidir.

AGM (Absorbed Glass Mat) Aküler: 

Elektroliti tutmak için plakalar arasında bir cam kullanılır. Bu tip aküler sızdırmazdır; yani şarj olurken gaz salmazlar. Buna ek olarak, Glass mat aküler de diğerleri gibi üstün performansa sahiptir. Diğer avantajlar arasında voltajı daha iyi korudukları, kendiliğinden deşarj oldukları ve sonunda daha uzun süre dayandıkları gerçeği yer almaktadır. 

Solar Akülerin Özellikleri:

Solar Akülerin Boyutları: Solar aküler boyut olarak değişir ve basitçe, küçük veya büyük oranlarda olabilir. Genel olarak, boyut ve ağırlık solar akünün kapasitesine göre farklılaşır. Daha spesifik olmak gerekirse, solar akülerin boyutu 4 kg düşük olanlardan, 100 kg’ı geçen solar akülere kadar değişebilir. Yüksek depolama kapasitesine sahip bir aküye ihtiyacınız varsa, gereksinimlerinize göre bunlardan birini veya daha fazlasını depolamak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Depolama Kapasitesi:

Solar akülerdeki elektriğin depolama kapasitesi değişkendir. Her kişinin gereksinimlerine bağlı olarak, bir veya daha fazla akü içeren bir set tasarlanmıştır. Genellikle 2V solar aküler en yüksek depolama kapasitesini sunar, ancak sistem 48 volt ise daha yüksek bir verim almak muhtemeldir.

Solar Akülerin Birbirine Bağlanması:

Solar aküler, sistem voltajı ve depolama kapasitesine bağlı olarak seri, paralel veya her ikisinin bir kombinasyonu olarak konektörler üzerinden bağlanabilir. Önemli bir kapasiteye sahip bir solar akü sistemi büyük bir masraf gibi görünse de, düzenli bakım ile, 2 ila 20 yıl arasında kullanılabilir.

Solar Akü Bakımı:

Solar akülerin bakımı, kullanım ömrü üzerinde büyük bir etkisi olabileceğinden esastır. Bu, aküler soğudukça voltaj düşüşlerinin performansın zarar görmesine neden olması koşuluyla sıcaklık ve nemin izlenmesi gerektiği anlamına gelir.

Solar Aküyü Şarj Etmek:

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli husus, bir sonraki şarj işleminden önce, boşalma derinliği olarak bilinen, akünüzü ne kadar derinden deşarj ediyor olmanızdır. Solar aküyü mümkün olduğu kadar dolu tutarsanız çok daha uzun süre dayanır. Kurşun asitli aküler ise tam olarak şarj olduklarında en iyi şekilde çalışırlar. Derinden boşaltmazsanız çok daha uzun süre dayanırlar. Ancak, ömrünü azaltma riskiyle birlikte %20’ye kadar boşalmalara dayanabilirler. Akü şarjının yüzdesini belirleme, bir voltmetre ile yapılabilir.

Ek bilgi

Ağırlık 73.2 kg
Boyutlar 212 × 235 × 686 cm
Volt

2

Kapasite C120 1.85 Ah

1650

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Exide Classic OPzS SOLAR 1650 – 2V 1650 Ah Solar Akü” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir